ПОРАДИ БАТЬКАМ

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В INTERNET.

1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.

2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.
3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місця для прогулянки.
5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.
6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи дорослих.
8. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
9. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.
10.Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.
11.Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.
12.Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідуєдитина і що вона на них робить.
В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею.Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ


Основне завдання сім’ї, навчального закладу - виховання з раннього дитинства громадянина, який здатний самостійно й свідомо протистояти небезпекам різного характеру, що дозволить йому активно брати участь у суспільному житті, відстоювати основні принципи безпечного життя, діяльності та відпочинку. Діти повинні знати про світ небезпек, який їх оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою. В основі терміну ''безпека життєдіяльності'' лежить співвідношення ''людина–середовище проживання''. Частіше жертвами нещасних випадків, аварій, стихійних лих стають діти. Як правило, вони не знають елементарних правил поведінки або просто бездумно та безпечно поводять себе на вулиці, на воді, під час купання, на дорозі, в побуті тощо. Разом з тим вони і самі створюють небезпечні ситуації. Щоб протистояти такому явищу в суспільстві, треба озброїти підростаюче покоління певним багажем знань, забезпечивши сприятливі умови для життя, навчання, відпочинку.

ДІЇ ПІД ЧАС ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ


Шановні батьки!Щоб зберегти життя своє та ваших близьких, дотримуйтесь послідовності дійпідчасвиникнення пожежі:– подзвонити до служби порятунку за номером101;– викликаючи службу порятунку, чітко називати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище; сповістити, що саме горить;– негайно евакуювати з приміщення дітей, немічних людей та людей похилого віку; – при евакуації уникати користування ліфтом, бо є ризик відключення ліфта від електроструму;– при евакуації з висотного будинку більше шансів мають ті люди, що не біжать вниз крізь дим та вогонь, а шукають порятунку на даху будівлі;– пересуватися потрібно швидко, але зважати на те, що кисню більше біля підлоги, а тому краще до виходу повзти, закриваючи обличчя вологою тканиною;– при евакуації заручитися чиєюсь підтримкою, хто вас підстрахує і допоможе, якщо ви знепритомнієте від диму; – намагатись загасити полум'я засобами первинного пожежогасіння;– до первинних засобів належить вода, пісок, товста зволожена тканина (ковдра, килим), вогнегасник;– за можливості м'які предмети вкинути до ванни та залити водою;– вимкнути електропроводку, щоб уникнути ураження електрострумом;– не відчиняти вікна, щоб не живити пожежу свіжою притокою кисню;Усі вище названі дії можливі лише в томуразі, якщо пожежа піддається знищенню в перші хвилини.Уразізначного розповсюдженнявогню слід негайно залишити приміщення, бов сучасних квартирах дуже багато матеріалів з синтетичним покриттям, щовиділяє дуже ядучу субстанцію. Вдихнувши дим з тліючого лінолеумучи меблів з МДФ,є ризик знепритомніти і згоріти заживо!Шановні батьки! При виникненні пожежі невтрачайте здоровогоглузду, негайно орієнтуйтесь у ситуації та приймайтерішучі дії щодозапобігання тяжким наслідкам!При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».

ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ТА КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ


Шановні батьки!Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:– утримувати дитину в чистоті, до дитячого садка приводити в охайному одязі, мати запасну білизну;– мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;– овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом;– пити тільки переварену або бутильовану воду;–у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чив'яленою рибою, а такожм'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;– негодувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);– негодувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;– під час поширенняінфекцій якомога рідше перебуватиз дитиною в публічних місцях;– уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;– при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря тасповістити медичну сестру дошкільного закладу;– не займатися самолікуванням.Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій. Швидка медична допомога – «103».

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ


Шановні батьки!Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання: – забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:– не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;– не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;– вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;– на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;– при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;– не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;– вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);– не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;– не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;– не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.Телефон виклику міліції – «102». Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ


Життя потребує віднаших дітей вміння орієнтуватись і знаходитивихід з непередбачених ситуацій.Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки збоку оточуючогосередовища.Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватисьнаступнихправил:– не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;– вчити дитину користуватися дверним вічком;– не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненимуміліцейську форму;– вчити користуватися телефоном для виклику служб101, 112,102,103,104;– забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;– забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;– не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;– запобігатиформуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;– не дозволяти дражнити тварин;– не дозволамвмикати електроприлади за відсутності дорослих;– не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;– не дозволяти визирати у відчинене вікно;– вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;– вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

Безпека на льоду!


Ще не встигли водойми покритись товстим льодом як на ньому почали облаштовуватися рибалки-любителі, здійснювати прогулянки дорослі та діти. На даний час у зв’язку з перепадами температури крига значно ослабла, що в сою чергу несе додаткову небезпеку і підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків. Аналіз загибелі людей під час зимового періоду на водоймах показав, що незважаючи на певні запобіжні заходи, мають місце грубі порушення правил поведінки на льоду що призводить до трагічних випадків. Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти. До груп підвищеного ризику в першу чергу відносяться любителі-рибалки та діти.Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення застерігає на необхідність дотримуватись елементарних правил безпеки на льоду. Для попередження нещасних випадків треба виконувати наступні рекомендації:- у жодному разі не виходьте на тонкий лід;- перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією.- під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.- якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.- під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження, негайно знайти тепле приміщення. Надання першої допомоги:- особі, яка провалилась під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, не підходячи близько до неї. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього. Не поспішаючи, треба допомогти постраждалому вибратися з води.- витягнути постраждалого з води та негайно відправити кого - небудь за лікарем.- чекати прибуття лікаря, прийняти міри для надання першої допомоги.- взимку або в холодну погоду треба постраждалого відправити у приміщення, палатку чи машину, зняти мокрий одяг, зробити компрес з одеколону, води або спирту, надіти сухий одяг, напоїти гарячим чаєм або кавою. Звертаємося до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними перебуваючи на водоймах та поблизу них, а особливо до батьків: не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах. Забороняйте дітям бавитись на льоду без Вашого нагляду.Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!

Пам’ятка з попередження дитячого травматизмута охорони здоров’я


1. Переходити дорогу необхідно у місцях, позначених знаком "Пішохідний перехід” , на зелене світло світлофора, коли зупиняться всі транспортні засоби!!! Пам’ятайте, під час ожеледиці гальмівний шлях автомобіля збільшується.2. Обходити трамвай на зупинці необхідно спереду, а авто, автобуси – ззаду;3. Правила протипожежної безпеки: щоб уникнути отримання травм, не підпалювати петарди, сірники, не гратися з небезпечними предметами та речовинами!!!4. Не використовувати відкритий вогонь для оздоблення новорічної ялини.5. Обережно користуватися електроприладами вдома, не залишати їх без нагляду ввімкнутими, не залишати без нагляду ввімкнені новорічні гірлянди.6. Під час хуртовин, сильного вітру знаходитись у приміщенні.7. НЕ відвідувати відкриті водойми без нагляду дорослих. Пам’ятайте:безпечним є лід, товщина якого не менше 15 см. Такий лід утворюється лише після тривалих морозів. Міцний лід має синюватий або зеленуватий відтінок. Лід білого або жовтого кольору менш міцний. Такий лід трапляється біля берега, заростей очерета та під снігом. Дітям ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно без нагляду дорослих виходити на лід або кататися на ньому.8. У випадку знаходження маловідомих предметів терміново повідомити дорослих або відповідні організації, не торкатися їх і не намагатися їх знешкоджувати самостійно!!!

Будьте обережними!

У великому місті і дорослі і діти повинні бути обачними, уважними, знати і виконувати правила безпечної поведінки. Запам'ятайте їх!



10 впевнених "ЗАВЖДИ"

1. Я ЗАВЖДИ уважний на дорозі, де рухається транспорт.

2. Я ЗАВЖДИ пам'ятаю, що для пішохода - тротуари, для машини - дорога.

3. Я ЗАВЖДИ слухаюсь сігналів світлофора. /Files/images/animated_cartoon_006.gif

4. Я ЗАВЖДИ переходжу дорогу у спеціально обладнаних для цього місцях.

5. Я ЗАВЖДИ правильно обходжу транспорт, що стоїть: трамвай - спереду, тролейбус і автобус - ззаду.

6. Я ЗАВЖДИ виконую накази знаків дорожнього руху.

7. Я ЗАВЖДИ виконую правила дорожнього руху для велосипедистів.

8. Я ЗАВЖДИ виконую правила користування ліфтом.

9. Я ЗАВЖДИ пам'ятаю: будівництво -не місце для ігор.

10. Я ЗАВЖДИ дотримуюсь правил протипожежної безпеки.

10 рішучих "НІКОЛИ"

1. Я НІКОЛИ не виходжу з дому, не попередивши дорослих.

2. Я НІКОЛИ не забуваю найпотрібніші номери телефонів.

3. Я НІКОЛИ не розмовляю на вулиці з незнайомими людьми. /Files/images/animated_cartoon_0044.gif

4. Я НІКОЛИ не повідовляю по телефону, що я вдома сам.

5. Я НІКОЛИ не поспішаю відчиняти двері на дзвінок. Спочатку дивлюсь у вічко.

6. Я НІКОЛИ не вмикаю електроприлади мокрими руками.

7. Я НІКОЛИ не торкаюсь незнайомих предметів.

8. Я НІКОЛИ не дратую собак: з друзів вони можуть перетворитися на ворогів.

9. Я НІКОЛИ не залишаю молодших брата чи сестричку вдома самих.

10. Я НІКОЛИ не ходжу до водоймищ без дорослих.


Кiлькiсть переглядiв: 2229

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.